New Customer?
If you would like to apply for a trade account with Treadway, please download and complete the trade account application form here.
If you would like to apply for a trade account with Treadway, please download and complete the trade account application form here.
| Bearing/Bush: | Ball Bearing |
| Load Rating: | 154kg |
| Rim Diameter: | 8inch |
| Rim Offset: | Zero |
| Tread Pattern: | W126 |
| Bearing Type: | Sealed Ball Bearing |
| Colour: | Silver |
| Tyre Width: | 269mm |
| Brg/Bush I.D.: | Ball Bearing |
| Ply Rating: | 6ply |
| Height: | 508mm |
| Rim Size: | 8inch |